Безплатни лекции в Световната седмица на хомеопатията

Всяка година от 10- 16 април се провежда Световната седмица на хомеопатията. Началната дата на инициативата съвпада с рождената дата на създателя на хомеопатията, д-р Ханеман. По време на провеждането й специалисти-хомеопати и приятели на науката обединяват своите усилия, знания и възможности, за да покажат на хората, че хомеопатията е лесен, достъпен и ефективен метод за лечение.

В България малко преди световната седмица се провеждат 4 безплатни лекции в градовете Варна, Бургас, София и Пловдив, от 2 до 9 април. Темата на актуалната инициатива е „Внезапен стрес и ефекти върху щитовидната жлеза. Помощ с хомеопатия“. Част от въпросите, които са обсъдени и ще се обсъждат са:

– Как емоциите променят биохимичните процеси в тялото и водят до физически страдания?
– Защо унижението и оскърблението поразяват щитовидната жлеза?
– Кои са хората, които са предразположени към тиреоидни заболявания? Защо броят на заболелите постоянно расте?
– Обречени ли сме, ако чуем диагноза, която е свързана с такова заболяване?

Съорганизатор на образователните лекции е Асоциацията на лекарите – хомеопати в България, а лекциите се изнасят от председателя на асоциацията, д-р Дора Пачова, и от лекаря хомеопат д-р Мария Папазова. Две от лекциите вече са проведени, в Пловдив и Варна, съответно на 2 и 3 април, а две предстоят.

Имате възможност да присъствате на лекции на:
– 4 април в гр. Бургас, „Приморски парк“, Централна алея, Културен център „Морско казино“
– 9 април в гр. София, Есенс Център, ул. „6-ти септември“ 37

Актуалната тема на инициативата е свързана с болести на щитовидната жлеза, защото се смята, че този орган е „термостатът на нашето тяло“. Увеличената и намалена функция на щитовидната жлеза се свързва със стреса. Щитовидната жлеза реагира силно при липса на уважение или признание, при тревожност. Промяната на функциите на щитовидната жлеза предизвика промени в мозъка на биохимично ниво. Ако имате някакви съмнения за пропуски в работата на щитовидната си жлеза е добре да се изследвате. По принцип профилактичните прегледи на щитовидната жлеза започват към 35-годишна възраст. Състоянието на жлезата трябва да се следи поне веднъж на 5 години. Изследването протича с взимането на кръв от пациента и изследване на нивата на хормоните на щитовидната жлеза, които са реверсивен трийодотиронин, рT3, трийодотиронин T3, тетрайодотиронин, T4.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *