Аптеки оптима - здраве и красота!
тел: +359 878 292 513 | apteka@apteka-optima.com
Сигурни плащания с сигурни плащания
apteki optima icon apteki optima icon
Premium Health ProductsBioveaEquilibraBotoinaJohn FriedaNeutrogenaEsiYardleyМирта МедикусDietrexБългарска РозаPurelogicolComplete Pharma
Колдрекс Джуниър 8 + сироп 160 мл.

Колдрекс Джуниър 8 + сироп 160 мл.

Количество:
Цена:7.69 лв.
Телефон
за поръчка
+359 878 292 513
Работно време:
от Понеделник до Петък
09:00 часа - 17:00 часа
3/5
10 гласували
БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА за всяка поръчка над 100 лв. виж повече
България - само за Русе
от 0 до 20 лв над 20 лв
1.90 лв.Безплатна доставка

България
от 0 до 100 лв над 100 лв
4.30 лв.Безплатна доставка

Международна нормална
от 0 до 10000 лв
35.15 лв.

Доставката се извършва със Speedy. При заявка за друга курерска фирма от страна на клиента, клиентът заплаща сумата според ценовата листа на съответната куриерска фирма, независимо от стойността на поръчката му.

Извършваме доставка и с Еконт Експрес econt express, като цената е 3.99лв. - 7лв според вида на доставката.

Подробна информация Как да пазарувам?
Вижте още продукти от:

COLDREX* Junior syrup / КОЛДРЕКС* Джуниър сироп

Моля прочетете внимателно тази листовка преди да започнете да давате този продукт.

Това лекарство се приема без рецепта. Въпреки това, COLDREX Junior syrup трябва да се прилага внимателно, за да се получи оптимален резултат.

• Запазете листовката. Може да поискате да я прочетете отново.

• Ако се нуждаете от информация или съвет, попитайте Вашия фармацевт.

• Ако симптомите Ви / на Вашето дете се влошат или не се повлияят (температура повече от 3 дни, болки повече от 5 дни), трябва да се консултирате с лекар.

• Ако някоя от нежеланите реакции се влоши, или наблюдавате нежелана реакция, която не е описана в тази листовка, моля съобщете на лекар или фармацевт.

 

 

1. Как действа COLDREX Junior syrup и за какво е показан?

COLDREX Junior syrup е лекарство за настинка и кашлица и съдържа три активни вещества:

- Парацетамол: облекчава болката и понижава високата температура,

- Гуайфенезин: експекторанс (отхранващо средство), който намалява плътността на секрета и облекчава продуктивната кашлица и

- Фенилефрин хидрохлорид: симпатикомиметичен деконгестант, който отпушва носа и синусите и помага на детето Ви да диша по-леко.

 

COLDREX Junior syrup е показан за краткотрайно облекчаване на симптомите при грип и настинка, включително продуктивна кашлица.

Всяка доза от 10ml съдържа paracetamol 250 mg, guaifenesin 100 mg и phenylephrine hydrochloride 5 mg.Всяка доза от 20ml съдържа paracetamol 500 mg, guaifenesin 200 mg и phenylephrine hydrochloride 10 mg.

 

 

2. Преди да приемете COLDREX* Junior syrup

 

ВАЖНО

Запомнете:

 

• COLDREX Junior syrup съдържа парацетамол. He приемайте други продукти, съдържащи парацетамол.

• COLDREX Junior syrup съдържа и деконгестант. Не приемайте други продукти за облекчаване на грип, настинка или запушване на носа и синусите.

• Coldrex Junior сироп съдържа 19% v/v алкохол (етанол). За всяка доза от 10ml е еквивалент на 18ml бира или 15.8ml вино (може да доведе до сънливост при деца).

 

Не давайте COLDREX Junior syrup, ако:

• Детето Ви е алергично (свръхчувствително) към парацетамол, гуайфенезин, фенилефрин хидрохлорид или към някоя от съставките, посочени по-горе.

• Детето Ви има някой от следните медицински проблеми: чернодробно или бъбречно заболяване, епилепсия, хиперактивна тиреоидна (щитовидна) жлеза, диабет, сърдечно заболяване или приема антидепресанти, или лекар, известни като инхибитори на моноаминооксидазата.

Детето Ви има непоносимост към фруктоза.

 Обърнете специално внимание при COLDREX Junior syrup

• COLDREX Junior syrup не е предназначен за дълготрайна употреба. Ако симптомите продължат, консултирайте се с лекар.

• Не надвишавайте препоръчаната доза.

• Пазете всички лекарства на места, недостъпни за деца.

 

Приемане заедно с други лекарства

Не приемайте COLDREX Junior syrup с други лекарства за настинка или кашлица, с други лекарства, съдържащи парацетамол, или с алкохол.

Моля кажете на Вашия фармацевт или лекар, ако приемате / детето Ви приема или наскоро сте приемали / детето Ви е приемало някакви други лекарства, включително и такива, отпускани без рецепта.

 

 

Приемане заедно с храна и напитки

При лечение с COLDREX Junior syrup да не се приема алкохол.

 

Бременност или кърмене:

Ако сте бременна или кърмите, попитайте Вашия лекар или фармацевт за съвет преди да започнете да приемате което и да е лекарство, включително и COLDREX Junior syrup.

 

Шофиране и работа с машини

При възрастни, Coldrex Junior syrup няма ефект върху способността за шофиране или работа с машини или, ако прояви някакъв, той е нищожен. При деца, обаче, може да доведе до сънливост.

 

 

3. Как трябва да приемате COLDREX Junior?

Винаги проверявайте с Вашия фармацевт или лекар, ако не сте сигурни дали трябва да приемете / дадете това лекарство на Вашето дете.

Coldrex Junior syrup е предназначен за перорално приемане (трябва да се преглътне). Препоръчаната доза за деца е:

 

• Деца на и над 12 голини:

Една доза от 20ml, (която се равнява на четири чаени лъжички от 5ml) на всеки 4 часа до четири пъти на ден.

 

• Деца  от 6* -12 години:

Цдна доза от 10ml, (която се равнява на две чаени лъжички от 5ml) на всеки 4 часа до четири пъти на ден.

* Моля консултирайте се с лекар преди да дадете това лекарство на деца между 6 и 8 години.Не трябва да давате на детето си повече от 4 дози за 24 часа. Да не се дава повече от 3 дни.Coldrex Junior syrup не трябва да се дава на деца под 6 години или с тегло под 20 кг (44lbs)oсвен по лекарско предписание.

Ако дадете на детето си повече отколкото трябва:

Трябва да се обадите на Вашия лекар и да му кажете точно колко повече сте дали на детето си. Вашият лекар ще Ви посъветва какво да направите. Предозирането с парацетамол може да доведе до чернодробно увреждане.

 

Ако забравите да дадете необходимата доза на детето си:

НЕ давайте двойна доза, за да компенсирате пропуснатата.

 

 

4. Възможни нежелани реакции при COLDREX Junior syrup?

Както и при всички лекарства, Coldrex Junior syrup може да доведе до нежелани лекарствени реакции, макар и не при всеки. Те могат да включват:

• кожен обрив или други алергични реакции;

• стомашен болки или дискомфорт;

• повишено кръвно налягане, водещо до главоболие, замаяност, чувство за гадене и гадене, диария, нарушение в съня и сърцебиене.

 Ако някоя от нежеланите реакции се влоши, или забележите някаква реакция, която не е описана в тази листовка моля, кажете на Вашия фармацевт или лекар.

 

5. Как да съхранявате COLDREX Junior?

Съхранявайте това лекарство на място, недостъпно за деца. Не използвайте Coldrex Junior syrup след датата, посочена на опаковката. Срокът на годност след първоначално отваряне на опаковката е 1 месец. Да се съхранява при температура под 25°С.

 

Прочетете още свързани теми от Здраве и красота
предизвикателство: Няколко причини да спрете да пиете газирани напитки – веднагаЧесто чуваме да спрем цигарите, да намалите калориите, но никой не предупреждава за газираните напитки. Проучвания показват, че газираните напитки се асоциират със стареенето на клетките, заедно с придружаващи болести, особено в подсладените напитки без да взимаме предвид ролята в затлъстяването.
здравна информация: Деца срещу цигарения димЗа шестнадесети пореден път Националният център по обществено здраве и анализи, съвместно с италианската Национална асоциация за борба с раковите заболявания, организира международен конкурс за детска рисунка "Не на цигарите".
зелено: 9 домашни растения за по-чист въздух у домаДнес все повече хора прекарват почти цялото си време в затворени пространства. Макар че въздухът в големите градове е силно замърсен, се оказва, че застоялият въздух в дома или офиса е още по-вреден за здравето. Редовното проветряване, дори да живеете до оживена улица, е един от начините да си осигурите по-чист въздух.
заболявания: АутизъмАутизмът е психихично заболяване, което засяга развитието на мозъка и оказва влияние върху поведението на човек. Аутистите живеят в свой свят, усамотени и изолирани. Заболяването е наблюдавано за пръв път от американския психиатър Лио Канър през 1943 г.
 
Мнения
Автор: Аптеки Оптима
От дата: 15/01/2011 09:01
Какво е Вашето мнение за "Колдрекс Джуниър 8 + сироп 160 мл."?
уеб дизайн: Visign Studio - Jump into the web!