Аптеки оптима - здраве и красота!
тел: +359 878 292 513 | apteka@apteka-optima.com
Сигурни плащания с сигурни плащания
apteki optima icon apteki optima icon
Vita FocusSuper DietMerz PharmaceuticalsNobelСибирско ЗдравеKendy PharmaCatalysisDavinesAdermaPhytoNuxePurelogicolPhyto Wave
Ибупрофен драже х 20

Ибупрофен драже х 20

Количество:
Цена:3.29 лв.
Телефон
за поръчка
+359 878 292 513
Работно време:
от Понеделник до Петък
09:00 часа - 17:00 часа
3/5
10 гласували
БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА за всяка поръчка над 100 лв. виж повече
България - само за Русе
от 0 до 20 лв над 20 лв
1.90 лв.Безплатна доставка

България
от 0 до 100 лв над 100 лв
4.30 лв.Безплатна доставка

Международна нормална
от 0 до 10000 лв
35.15 лв.

Доставката се извършва със Speedy. При заявка за друга курерска фирма от страна на клиента, клиентът заплаща сумата според ценовата листа на съответната куриерска фирма, независимо от стойността на поръчката му.

Извършваме доставка и с Еконт Експрес econt express, като цената е 3.99лв. - 7лв според вида на доставката.

Подробна информация Как да пазарувам?

Действие

Интересни факти при главоболие
Макар да знаем, че мозъкът няма как да боли, е много удачно да си зададем въпрос, тогава какво ни влияе. Експертите отдавна са намерили отговора: това на химикалите, кръвните съдове и нервите, които образуват сигнал за болка в областта на главата.
Макар с всяко столетие проучванията да напредват, сега например учените знаят много повече от колкото са знаели преди 20 години те вече знаят кои части на мозъка са отговорни за болката, но все още нямат цялата картина. Така се разделят на 14 вида главоболие.
 

Ибупрофен е нестероиден противовъзпалителен лекарствен продукт с умерено аналгезиращо и температуропонижаващо действие. Оказва симптоматично действие при ревматоидни заболявания (намалява болевия синдром, отока, ригидността и болките в ставите).

Приложение

Облекчава болката, понижава телесната температура, намалява възпалението. Ибупрофен се прилага при главоболие, невралгия, зъбобол, болки в кръста, менструални, ревматични и мускулни болки, при простуда и грип, съпроводени с температура.

Състав

Активно вещество: Ibuprofen 200 mg

Помощни вещества: 
Картофено нишесте, талк, магнезиев стеарат, поливидон, лактоза, колоидален силициев диоксид.

Състав на обвивката: захароза, талк, арабска гума, Е-124, карнаубски восък, пчелен восък

Взаимодействия

• Ибупрофен усилва действието на антикоагулантите ( аценокумарол, дикумарол, хепарин и др).

• Ацетилсалициловата киселина, приета едновременно с ибупрофен, предизвиква снижение концентрацията му в серума и отслабване противовъзпалителното му действие.

• Ибупрофен и другите противовъзпалителни препарати потискат елиминирането на метотрексата, което може да доведе до засилване неговата токсичност.

• Ибупрофен забавя елиминирането на лития.

• Нестероидните противовъзпалителни средства снижават диуретичното действие на фуросемида и намаляват ефективността на хипотензивните лекарствени продукти.

• Едновременното приемане на други противовъзпалителни препарати не усилва терапевтичното им действие, а увеличава риска от нежелани лекарствени реакции, характерни за тази група продукти.

Дозировка и начин на приложение

Отпуска се без лекарско предписание.

Възрастни и деца над 12 години

В началото 2 табл. с вода. При нужда след това по 1-2 табл. на 4 часа

Да не се приемат над 6 табл. дневно. 

Противопоказания

• Повишена чувствителност към ибупрофен, други нестероидни противовъзпалителни средства ( в това число ацетилсалицилова киселина или към някоя от съставките на продукта

• Да не се приема от пациенти, при които в миналото след прием на аспирин или други нестероидни противовъзпалителни средства са настъпвали алергични симптоми във вид на ринит, копривна треска или пристъпи на бронхиална ( аспиринова ) астма.

• Активна форма или неотдавна прекарана язвена болест на стомаха и дванадесетопръстника.
• Тежка сърдечна недостатъчност

Странични ефекти

Нежелани лекарствени реакции се наблюдават рядко.

Те са преди всичко от страна на стомашночревния тракт: прилошаване, повръщане, болки в епигаструма, парене, диария, запек, рядко- пептична язва (понякога с кървене), гастрит, нарушена функция на черния дроб и бъбреците, панкреатит.

Лекарствени продукти като Ibuprofen Polfa могат да бъдат свързани с леко увеличен риск от сърдечен инцидент («миокарден инфаркт») или инсулт.

Към другите НЛР се отнасят световъртеж, главоболие, нервност, безсъние или сънливост, депресия, емоционална възбудимост, нарушение на зрението, алергични реакции ( обриви, сърбеж, копривна треска), анафилактични реакции, анемия, тромбоцитопения, отоци.

Дадените симптоми са обратими и преминават след отмяна на продукта.

Специални противопоказания и специални предупреждения за употреба

Да не се приема в случай на :

• Алергия към аспирин, ибупрофен или към някоя от съставките на лекарствения продукт

• Стомашна язва

• Последно тримесечие на бременността

• Възраст под-12 години.

Консултирайте с лекар при астма, бъбречни, чернодробни и ревматични заболявания, както и при редовно приемане на други лекарствени продукти.

Отбелязани са единични случаи на временно и обратимо повлияване фертилитета след продължително прилагане на НСПВС във високи дози.

Внимание!

Лекарствени продукти като Ibuprofen Polfa могат да бъдат свързани с леко увеличен риск от сърдечен инцидент («миокарден инфаркт») или инсулт. Всеки риск е по- вероятен при високи дози и при продължително лечение. Не превишавайте препоръчаните дози и продължителността на лечението- не повече от 10 дни при лечение на болка и повече от 3 дни при лечение на температура без консултация с лекар..

Ако имате проблеми със сърцето, прекаран инсулт или мислите, че за Вас може да има риск от появата им (напр. ако имате високо кръвно налягане, диабет, повишени стойности на холестерол или сте пушач) трябва да обсъдите лечението с Вашия лекар или фармацевт.

Бременност и кърмене

Бременност

Ибупрофен може да бъде приложен в първото и второто тримесечие на бременността само по строги показания.

Прилагането на нестероидни противовъзпалителни средства при напреднала бременност може да предизвика преждевременно затваряне на артериалния Боталов проток.
Ибупрофен потиска съкращенията на матката. Във връзка с това не се препоръчва приложението му в последните три месеца на бременността. Безопасност за употреба по време на бременност: Категория В

 

Кърмене

Не се препоръчва приемане по време на кърмене.

Влияние върху способността за шофиране и работа с машини

Не предизвиква нарушения на психофизичната активност, способността за управление на транспортни средства и обслужването на движещи се механизми. 

Ако настъпят нежелани реакции като световъртеж или нарушение на зрението, да не се управляват моторни превозни средства и да не се обслужват механизми

Срок на годност

3 години.

Специални условия на съхранение

Да се съхранява под 25 0 С.

Да се пази от влага.

Да се съхранява на място, недостъпно за деца.

Опаковка

20 обвити таблетки в блистер от PVC/ А1. Блистерите се опаковат по 1 или 5 бр. в картонена кутия с всички необходими означения и информационна листовка.

Прочетете още свързани теми от Здраве и красота
заболявания: ДисхидрозаДисхидрозата е разновидност на екзема по кожата, която може да се появи по ръцете и краката. Нарича се още везикуларна или дисхидротична екзема, и помфоликс. Заболяването засяга хора от всички възрасти, а средната възраст за проява на му е около 40 години, като след тази възрастова граница честотата му намалява.
заболявания: 12 знака за депресия при мъжете – част 1Повече от 5 милиона мъже страдат от депресия само на територията на САЩ всяка година. Клиничната депресия при жените или мъжете може да доведе до тъга и загубата на интерес към хобитата и нещата от живота, които ни развличат. Факт е обаче, че депресията се проявява по различен начин при различните хора.
предизвикателство: Обратно на работа – Редуцирайте пост-ваканционния стресВсички ние чакаме с нетърпение момента, в който заминаваме на почивка. Настроени сме за пълна релаксация и потапяне в приятните емоции на ваканцията. Затова когато тя свърши и се върнем обратно към скучното и сиво ежедневие, започват ни връхлитат носталгични чувства, които могат да се опишат с термина следваканционен синдром.
здравна информация: Рак – здравен хороскоп за 2016 годинаРаци, необходимо е да обърнете особено внимание на здравословното състояние на вашите дихателна и храносмилателна системи, особено през първите три тримесечия на годината.
 
Мнения
Автор: Аптеки Оптима
От дата: 15/01/2011 09:01
Какво е Вашето мнение за "Ибупрофен драже х 20"?
уеб дизайн: Visign Studio - Jump into the web!