16 правила за здрави нокти

Препоръчваме ви:

Част от визията на стилната дама включва добре оформени нокти, независимо в какви разцветки са оцветени те и в каква форма са изпилени. За да имате красив маникюр трябва да се грижите за здравето на ноктите, тъй като то е основа за добре оформени ръце. Ако не можете да посещавате редовно маникюристка, можете да се грижите за тях у дома, но трябва да знаете какви са правилата за красив маникюр.

* Овлажнявайте кожичките, за да ги предпазите от напукване и накъсване; повредените кожички на ноктите могат да увредят нокътната тъкан под тях.

* Бъдете внимателни, когато работите, независимо дали в офис или физически труд; ноктите и кожичките могат да се увредят от разнообразни дейности, включително от работа върху клавиатура; използвайте средната част на пръстите си и натискайте клавишите с възглавничките.

* Поставете предпазни ръкавици по време на работа в кухнята, докато чистите и докато работите в градината.

* Нанасяйте редовно крем за ръце – най-добре дръжте тубичка с крем на работното си бюро или в чантата си; отделете малко време, за да нанесете сместа върху кожичките с масажни движения.

* Нанасяйте редовно слънцезащита върху кожата на ръцете си, както защитавате други части на тялото си.

* Почиствайте редовно приборите, с които оформяте маникюр – ножички, нокторезачки, пили; сменяйте редовно пилите, с които оформяте нокътната плочка, тъй като те съдържат микроби и бактерии, а те могат да се прехвърлят върху ръцете и ноктите, включително гъбички.

* Веднага дезинфекцирайте ранички и разрези върху кожата на ръцете и лекувайте навреме врастнал нокът; инфекцията по ноктите са не само опасни за маникюра, но и за здравето.

* Не използвайте продукти за нокти, които съдържат формалдехид или толуен, тъй като те могат да увредят здравето.

* Не ползвайте ноктите си за отваряне на капачки, за разрязване на хартия или за отстраняване на лепенки, тъй като можете да повредите както нокътната плочка, така и основата.

* Не киснете ноктите си в течност за твърде много време; за разтворите за киснене не използвайте сапун, а цитрусов сок и масла, за да не изсушите твърде много нокътната плочка и кожата.

* Не прекалявайте с употребата на лакочистител, с или без ацетон; използвайте памуче, напоено с лакочистител и минете върху нокътя, старайте се да не го държите върху кожата, а след това нанесете крем.

* Не избутвайте кожичките твърде много и не ги режете твърде навътре.

* Не използвайте услугите на маникюристка, която не почиства и дезинфекцира всички атрибути, с които работи по ръцете ви; лошата хигиена може да пренесе заболявания като хепатит C и възпаления, гъбички и микроби.

* Изрежете сцепените части на нокътната плочка, но не я оставяйте така, за да не се счупи навътре в тъканта; има продукти за поправка на счупен нокът, но те са временни и могат да се употребят за ден- два.

* Не дърпайте и не късайте кожичките по периферията, а ги срежете и дезинфекцирайте със спирт или антибактериален продукт.

* Не пренебрегвайте инфекцията върху кожата или нокътната плочка на ръцете, бактериална или гъбична; тя може да се усложни и да увреди други тъкани; вървете на дерматолог, който може да ви каже с какво да мажете възпалената зона.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *